Въпрос по задачи за подготовка

Здравейте.
Дали има някъде качени решенията на задачите от всяка една тема?
Ще е от голяма полза, ако може да гледаме примерни решения на поставените задачи.

Здравей, Марин,

По-скоро няма от къде да си набавиш решенията. Това, което можеш да направиш е да отвориш тема тук, във форума. Тук има доста хора, които се подготвят или вече са в програмата, които могат да ти помогнат. Опиши коя задача решаваш, до къде си стигнал с решението си и какво те затруднява, а ние ще се опитаме да ти помогнем.

Тодор

Привет.
Общо взето съм на тема “Conditional statements” и на задача “Biggest of three” получавам 50/100. Определено бъркам нещо (в декларирането на променливите или форматирането им при output…), но не намирам правилния път. ( линк към кода: https://pastebin.com/77VT3cqA)
Мисля, че имам подобен проблем и при задача “Biggest of five”. ( линк: https://pastebin.com/rPbB9Szh)

Здравей,

решението ми изглежда вярно на пръв поглед. Можеш да опиташ да изписваш числата така както са подадени. Например, ако едно от числата е 0.10 трябва да изпишеш 0.10. В момента твоят код ще изведе 0.

Тодор

Така и правя.
Най-странното ми е, че ако във printf задам %.1f ми дава 0/100, ако го променя на %.0f 50/100. Знам, че бе изричкно казано jdk да е 13, аз си цъкам на 16 , дали не идва проблем от този факт?

Може би не ме разбра. Трябва да изведеш числото така както си го прочел. %.1 ще го изпише с един знак след десетичната запетая. %.0 ще го изпише без знаци след десетичната запетая.

По време на Alpha Java програмата използваме JDK 11, но това, че ти в момента използваш 16 не е проблем.

Явно нещо съм пропуснал от лекциите, след като въпреки съвета ти не можах да изкарам 100/100.
Ще съм благодарен ако ми покажеш, къде бъркам…

В тази задача няма някакво ограничение в знаците след запетаята, просто се изисква да изпишеш най-голямото от трите числа като даже е опоменато то да не се закръгля нито нагоре, нито надолу.
Пробвай да разбереш къде бъркаш. Въведи тестови числа 0.1 , 0.2 , 0.95 и виж какво излиза. Тряба да излезе 0.95 .