Time Limit Exceeded

Здравейте, получавам Time Limit Exceeded, можете ли да ми кажете каква е причината.

Здравей!
На същата задача аз имам абсолютно същия проблем. Решавам я също на Java.
Доколкото виждам има ограничения: time limit 0.1s - аз се вмествам в него, а ми изписва също Time Limit Exceeded. Има ограничение и за паметта от 16МВ, а моята е 27.7МВ, та предполгам е заради това. Иначе в IntelliJ работи, пробвах с примерните input-и от задачата, както и с няколко допълнителни.
Това е моя код:
https://pastebin.pl/view/46375225

Аз лично не се сещам за друг начин, по който може да се реши задачата.

Къде гледаш за ограниченията на задачата?
Мен на всички задачи решението ми е около 26,27 МБ, така че предполагам е заради времето, поне при мен.

Здрасти! Пробвай да submit-неш решението на Java 9. Аз имах същата грешка и накрая просто пробвах различните варианти за submit. Не съм сигурен, дали това е правилното решение, но ми даде 100/100

Как да го променя на Java 9?

над полето, където копираш кода, би трябвало да имаш падащо меню от което да избереш на какъв език е решението ти

Имам само JS, C# and Java, нямам опция за Java 9

Здравейте,

тъй като има умножение, числата в някои случаи със сигурност ще надхвърлят стойностите на integer.

При примерен вход
3
1234567890 1234567890 2

аутпутът би трябвало да е
no 2469135780 1234567890

но ако се смята само с integers, ще даде NumberFormatException.
Пробвайте да решите задачата с BigInteger?

Успех :slight_smile:

Здрвай, проблемът е в това, че програмата за 1секунда, а трябва да я направя по бърза, ако някой има предложения как да стане ще се радвам да ги чуя, защото аз не успях да измисля нищо.:slight_smile:

Здравей,
За да забързаш решението може в момента на парсването на число да провериш дали е четно и да извършиш необходимото изчисление като запазиш резултата не в масив а в в най-обикновен инт (even/odd).

Здравей
кода, който си пейстнал очаква инпут на един ред 1 2 3 4 …
докато в условието на задачата инпута е
1 нов ред
2 нов ред
3 нов ред
4 нов ред…
Като го нагаласиш може и да мине :slight_smile:

Здравей, пълна масива в цикула като задавам стойности, всяка на различен ред, иначе щях да използвам масив от стрингове.Също така мен мен интересува, не дали числото е четно, а дали редът е четен или нечетен.