Telerik Academy Alpha FAQ

exam
organisational
tasks

For questions, check out our FAQ.

Hi, I’m Sonia. I’m finding it difficult to register, I don’t have a Bulgaria name and I don’t understand Bulgaria. Is it possible for me to still apply

Hi Sonia, the trainings are held onsite in Bulgarian and it would be very hard for you if you don’t know the language.

Здравейте, има ли някакъв вариант да направя обучението онлайн? Намирам се във Варна, търсих какви ли не подобни курсове, но, за жалост, възможностите са дооооооста ограничени.

Здрвавей,
Обученията до момента се провеждат единствено присъствено, като всяко отсъствие има значение. Само чрез видео лекции е доста трудно да напреднеш, защото програмата е наистина интензивна. Присъствено имаш доста benefits като например хората от групата, трейнърите и менторите винаги са насреща ако имаш въпроси, докато online тези неща липсват.

Благодаря за отговора! Benefits са ясни, но все се надявах, че има вариант. Успех в начинанията :wink:

Здравейте ,
Имам малко проблеми с въвеждането в judge.
Разбирам какво се иска в задачките , но въвеждането ме затруднява.
Някакви препоръки или къде мога да гледам материали, за да разбера въвеждането на JS ?

Тук има информация за въвеждането на решения на JS в Judge.

А тук можеш да видиш примерно решение на задача A + B.

Здравейте.
Извинявам се, ако въпроса ми не е за тук.
Как мога да сменя езика по подразбиране в judge ?
Търсих в настройките на акаунта ми, но не успях да намеря.
Поздрави.

Здравей,

Доколкото знам към момента единствената опция да смениш езика по подразбиране е да имаш повече решени задачи (или точки от решени задачи?) на друг език.

Благодаря!

Здравейте,
Необходима ли е допълнителна регистрация и заявяване на участие за работилниците на JAVA ?
Може ли малко информация .

Здравей,

Повече информация за Java Workshop-a можеш да намериш тук, както и да се регистрираш за идния в сряда, 19-ти, и останалите януари месец.

Можеш да се запишеш в Курса за подготовка, където има материали и новини относно работилниците.

Успех!