Помощ за задача Strange Order

Здравейте, изпитвам трудност да намеря логиката в задачата Strange Order. Някой ще ми даде ли подсказка каква е логиката дадените числа да се подреждат по начина на изходните числа.

Забележи 0-те - къде са в примерните вход-изход?

За останалите цифри, пробвай кое работи - дали да променяш реда им изобщо? Ако да - как?

3 Likes

Аха, доколкото схванах, първо се принтират отрицателните числа, после нулите и накрая положителните по реда както са дадени числата.

bravos, стана ли номера :slight_smile:

1 Like

да, благодаря Ти за помоща и подсказката :+1:

1 Like

Здравейте, ще помогне ли някой с условните конструкции за принтирането. Мерси предварително!

Здравей!
Аз си запазвам резултатите в три стринга, които конкатенирам и после при форматирането на резултата трябва да премахна само послената запетая.
Веротно зависи как си съхраняваш резултатите от проверката.

Мога да добавя решението си, ако от отговора ми не става ясно.

@IVOPDIMITROV пиши, ако искаш да добавя кода.

Поздрави,
Диди

1 Like

Кой програмен език те интересува? (това е от голямо значение :smiley: )
а може и да не е - но според мен е :Д

Здравейте, и аз имам проблем със задачата. Мисля,че съм я написал правилно, но на един от тестовете ми дава Test case #4: IR (java.lang.StringIndexOutOfBoundsException), та бихте ли ми помогнали като ми кажете къде греша.
Ето го и кода: https://pastebin.com/2Pima4X0
Благодаря предварително! :slight_smile:

Здрасти, форматираш само стрингбилдъра с положителните числа, а в този тест са само отрицателни :slight_smile:

Благодаря много, наистина не бях обърнал внимание. Оправих я и тръгна :slight_smile:

Здравейте. Моят проблем при задачата, е че при някои от кейсовете ми гърми и не съм сигурна защо. Предполагам, че е от граничните условия, които не съм сигурна, че имплементирам правилно в кода.


Ето го и кода: https://pastebin.com/d6ircTVp
Ако някой може да съдейства, ще съм благодарна :slight_smile:

Здравей.
Сигурна ли си, че трябва да сортираш отрицателните числа ?
Според мен, проблема ти идва от там.
А и няма нужда да правиш проверка на input-a.

Не трябва да ги сортирам, явно не съм допрочела правилно :slight_smile: Благодаря!

Нямаше да се сетя, а е толкова …, ахх, мерси пич!

1 Like