Status: Compile Error

Здравейте! Все още не умея добре да разчитам описание на грешки и имам нужда от помощ. Получавам този Error: /tmp/tmpTOCelQ/00401sortednumbers.cs(10,35): error CS1502: The best overloaded method match for string.Split(params char[])' has some invalid arguments /usr/lib/mono/4.5/mscorlib.dll (Location of the symbol related to previous error) /tmp/tmpTOCelQ/00401sortednumbers.cs(10,41): error CS1503: Argument #1’ cannot convert string' expression to type char[]’. Пробвах няколко варианта, прочетох някои материали, свързани с кода на грешките и пак не разбирам къде ми е проблема… Ще съм благодарна на всякакви идеи!

Привет,

Решението ти на практика е верно и грешката не е от теб - по-скоро е специфика на системата.

Когато искаш да използваш string.Split() подавай char или char array. Със string не работи. Подобно - ако искаш да ползваш string.Join() пък трябва да подаваш string а не char.

Поздрави,
Радко

1 Like

Пробвах преди да пиша във форума, но не става. Или поне аз не успявам. :confused:

Привет,

Разрових се из темите тук и открих това: [quote=“radko, post:2, topic:7189”]
Split(',') [/quote]. Същият казус. С ръчно изписване не стана, затова го копирах и… О, чудо! :boom: Явно имам проблем в настройките на компютъра, ще се погрижа.

Сърдечно благодаря за бързата реакция!

1 Like