Задачата Sort Numbers от Arrays

Може ли някой да ми каже как да ползвам split с повече от 1 символ, (comma and space), тъй като пробвах по всички начини които намерих из интернет в последните 4 часа и не мога да разбера защо judge не приема кода с " " вместо ’ ’ за split. Ако ползвам ( ‘,’, ’ ’ ) ми излиза “Index string was not in a correct format”, пробвах с променлива за delimiters за запетая и спейс, и пак същата работа.

Това ми е сегашното решение


.

Пробвай само по запетая

Да, сега пробвах само с char запетая и се получи напълно, но защо, в задачата пише да са отделени със запетая и спейс, или това просто се отнася за console и няма такъв check judge?

Никаква идея :slight_smile:

Мисля, че правилното в този случай е със split(’, ‘).
Divider може да е само един стринг, който от своя страна няма изискване да е съставен от само един символ.
В този случай минава ‘номера’, защото като сплитнеш само по запетая от първия инпут се получава следното: [‘2’, ’ 3’, ’ 1’, ’ 5’, ’ 6’], и ако се превърнат елементите в Number, получаваш масив от числа и няма проблем: [ 2, 3, 1, 5, 6 ]
Но ако трябва да ползваш елементите като стрингове, ще имаш един интервал в началото на стринга и може да не получиш желания резултат.
Така е в JavaScript, но предполагам, че важи същото правило.