Problem 6:Word or Number Loops

Здравейте, някой може ли да ми даде идея за решаване на тази задача, разбира се без да ме улеснява прекалено :)? Копирам задачата:
Write a program that reads text from the console. Check if this text is a number or a word . If the text is a word print it reversed on the console. If it is a number add 1 to it and print it.

Здравей,

аз вземам входа като стринг, след това проверявам дали първия или втория знак случайно е число(заради негативните числа, за да вземем и това след минуса) и след това един if else. За обръщането съм си направила един StringBuilder и след това с функцията reverse.

Поздрави!

1 Like

Здравейте, отново, благодаря за помощта, успях да се справя, макар и по-малко по-различен начин, но ми остава проблемът с примера input:42.5, output 43.50. Аз обикновено в моите решение използвам DecimalFormat, но в този случай не ми слага 0 отзад, а предполагам че е проблем. Имам и подобен проблем със задачата за min, max, average, защото там ми закръгля average на 2.67. Четох постът по темата, но честно казано не ми помогна:)

За min, max, average използвай decimalFormat.setRoundingMode(RoundingMode.DOWN); и формата за 2 цифри след десет. точка.
За 42.5, output 43.50 printf("%.2f"…

2 Likes

Много благодаря!

и аз като теб, реално не ми взимаше decimalformat-a в printf
затова направих две отделни принта и запазих decimalformat-a с println