Problem 3. Min, Max, Sum and Average of N Numbers

Здравейте,

Написаното до тук решение не работи правилно.
За някои стойности е ок. Проблемът идва при Min и AVG.
Когато вкарвам примерен Input:
3
1
2
3
се чупи.
Някой вижда ли къде бъркам?

И другия ми въпрос е към условието на задачата, което гласи “…and returns the minimal, the maximal number, the sum and the average of all numbers (displayed with 2 digits after the decimal point).”
Всички ли стойности, които принтим тр да са закръглени до втория знак или само тези, които не са цели? От условието ми се струва, че е за всички винги, без значение дали са цели или дробни, но от примерите важи само за дробните:
image

Ако е второто ще имам нужда от напътствие къде да впиша проверката дали числото е цяло или дробно.

Благодаря!
Поздрави,
Алекс

Привет,

Относно min, max, average - дали не е възможно една стойност да влезе в проверката за min и за max и ако е така дали е необходим else?

Да, прав си… :blush:
Махнах елса, промених и някои int на doubles именно заради Avg.

Мисля, че стана.
Само условието: “…and returns the minimal, the maximal number, the sum and the average of all numbers (displayed with 2 digits after the decimal point).”
Всички ли стойности, които принтим тр да са закръглени до втория знак или само тези, които не са цели?
Ако е второто ще имам нужда от напътствие къде да впиша проверката дали числото е цяло или дробно.

Мерси!
Поздрави,
Алекс

Задачата изглежда различна от тази, която е в Judge - там трябваше всичко да се форматира.
Иначе да провериш дали е цяло - начини няколко като един е да разделиш модулно на 1 и да видиш дали има остатък?

Здравей,

да, точно така.
Или модулно деление, или минус стойността приравнена (Math.floor) или др. Въпросът ми е къде трябва да стои If -statementa с проверката: в цикъла, след цикъла и преди принтирането и т.н.

С тези цикли още съм на “Вие” и предпочитам да питам, вместо да прекарам часове в ровене. Все пак времето е кът.

П.п. с цялото ми уважение, но ще ме улесниш ако не ми задаваш въпросчета-закачки, а ме насочваш директно към решение :slight_smile:

И пак… благодаря! :beers: