Problem 3. Check for a Play Card

Здравейте,
на задача 3 съм от домашната работа, но мисля че не съм в правилната логика. Може ли някакви насоки към задачата ? :frowning_face:
5b9a8eede1c94ed26ac9c3ba841473ff

Здравей!

По условие приемаш единствено типа на картата. Помисли върху това ти какво изискваш от конзолата като вход. В зависимост от това какво се подава като вход: Ако е валиден, тоест има такъв вид карта - yes. Ако няма една от 13-те възможности - no.

Успех! :four_leaf_clover:

Здравейте и аз срещам проблем тука… Не знам дали разбирам задачата на 100%

Всякакви насоки ще са ми от полза :slight_smile:

Пробвай със switch конструкция. Ще си спестиш много писане. Задаваш му кейсовете от 2 до10 и J Q K A да принтят “yes” + input; и за default “no” + input. Counter-а в случая е излишен.

Ето реализация на горната идея: playCard - Pastebin.com

Ето този ред ме обърква - " * String length will always be between 1 and 5" и тези входни данни

5yes 5
1no 1
Qyes Q
qno |
Pno P
10yes 10
500no 500
с while ли трябва да го прочета този вход ? Докато scanner.nextLine - isEmpty ?

Казва ти ,че входа с койти judge прави проверките, винаги ще бъде стринг с length между 1 и 5
от долу са ти примерите:
въвеждаш 5 и ти принти
yes 5
въвеждаш 1 и ти принти
no 1
Не трябва да има while цикъл,просто са дадени повечко примери.

Ето ми го кодът. Според мен съм обхванал всички случаи, но пак получавам 0/100 …
Не смених if-a със switch понеже вече го имах написан. Имам case-ве за от 2 до 10 и J Q K A и else за всички останали

yes и no са ти с главни букви, judge не ги приема. Трябва да са с малки. И package-ите изтрий горе, освен Scanner-a. Току що я тествах и дава 100 от 100.

1 Like

мале мале мале… Благодаря… то винаги ей такова малко нещо ти изяжда главата