Most Frequent Java fundamentals

Някой примерно решение може ли да даде за задачата Most Frequent от Java Fundamentals , защото не мога дори да започна или поне някаква насока ?

Здравей,
можеш да запазиш входните числа в някакъв Array и да го сортираш, така че еднаквите числа да се подредят едно след друго.

Задаваш си mostFrequentNumber и maxCounter, които 2 неща накрая ще принтираш.

Минаваш по array-a s loop,
В loop-a си пазиш текущото число, което проверяваш и един counter колко пъти се повтаря.
Сравняваш този текущ counter, с maxCounter-а до момента и ако е по-голям, заменяш maxCounter-а и mostFrequentNumber-a с текущите ти стойности.

И правиш това за всичките различни числа в този array.

Не знам дали го обясних като хората :slight_smile:
Успех!

1 Like

Compile Error

Error: /tmp/tmp5DhdKG/Main.java:1: error: Array is not available in profile ‘compact1’ import java.sql.Array; ^ 1 error

https://pastebin.com/WWC9v0Db Точно както казахте :D. Мен ли ми се струва или judge не е ок ? Поне във форума да имахте някой с решение на тази задача :smiley:

Здравей,
ами навремето ми е минала в judge-a тази задача, но сега нямам достъп, за да проверя:)

За какво ти е този ред import java.sql.Array; ? (дава ти, че там е грешката - но все пак не разбирам защо да е compile error, по-скоро е unused import)
правилният импорт е този само import java.util.Arrays;

И тук мисля, че принтираш един излишен ред System.out.println();

Евалата, благодаря!

На мен ми помогна. Мъчих го няколко часа днес…

1 Like