Mock Exam 1 - Prime Triangle

Имам проблем със тази задача. Страшно се овъртях и не знам, как да се справя.
При моето решение, не изкарва едно, като прайм число и не изкарва всяко предходно.
Стигнал съм дотам, че ми изкарва с единица, всяко прайм число. И с нула, всяко друго.
Моля за помощ! Дори и някакво решение, би ми помогнало, да схвана по-добре задачата. Благодаря предварително.
П.П. Оставям задачата и моето решение.

Задача

Решение

На C# е моето решение, но би трябвало да е достатъчно ясно какво прави кода =D
https://pastebin.com/k9b8U46i

Идеята е да имаш толкова реда колкото е N, и на всеки ред трябва да луупне от 1 до този ред. Да кажем си на ред номер 3 - трябва да луупне през 1,2 и 3 и да провери дали са Prime. Ако са, print-ва 1, ако не са принтва 0. Ако погледнеш кода ми където е PrintRow функцията в началото просто правя един празен ред с Console.WriteLine след което пише на този ред с Console.Write. Надявам се кода ще помогне, ако има нещо питай =)

Пробвах да преправя твоят код, но нещо май бъркам. Можеш ли да провериш, къде греша?

линк

Не съм сигурен в Javascript по какъв начин точно се взима инпут и се дава output, четох онлайн но явно варира та не съм сигурен точно как е в judge системата. Така като гледам обаче първо кода върви за един ред по-малко понеже на първия лууп си го направил < n, вместо <= n . После когато даваш output към judge системата идеята е първия print да е някаква форма на Console.WriteLine в C#, която output-ва нов ред с даден текст. Ако разбирам правилно print в твоя код просто пише на един и същ ред и никога не сменя на нов ред а системата очаква повече редове. И също на isPrime функцията малко си оплескал скобите и затваряш функцията преди да са минали всичките редове. Не съм се занимавал достатъчно с JavaScript, иначе бих бил по-полезен =D

1 Like

Благодаря за помощта. :slight_smile: