Longest String

Здравейте!
Задачката Longest String от Loops Coding Tasks в judge ми дава 75/100 точки, мога ли да помоля за съдействие? :slight_smile:
Ето условието:

Longest String

You are very hungry, but there is a problem - there is just too much options and you can only eat one thing. Being a clever programmer, you decide to form objective critera and eat the food with the longest name. Also, why count manually in 30 seconds, when you can spend 15 minutes writing a script to do the counting?

Input

  • The input consists of at least 2 lines
  • The last line is always END
  • Each different food is on a new line

Output

  • Print the food with the longest name. If two or more foods have equal length, print the last one.

Constraints

1 <= lines of input <= 50 The last line will always be END

Ето и моето решение:
Longest String

Конкреттният пропуск ли да ти кажа или насока само ?

Мисля, че в constraints ми е пропускът, но не съм сигурна как точно да го направя, така че ще бъда благодарна за конкретика :smiley:

Нямаш проверка за 1-вата дума, ако е END

1 Like

Пробвах няколко начина, но пак ми дава 75 точки, явно аз нещо съм се объркала вече с тези цикли, не знам… :smiley:

Да ти кажа , мъчих я и аз , и както ти казваш не минава.75 точки и до там. Пробвай с for loop.
Имам я решена с for loop и знам , че минава. Даже любопитното е , че при мен работи , а джъдж пак гърми. Странна работа.

1 Like

Пак 75 - https://pastebin.com/Pa7SPHaZ
Естествено, най-вероятно проблемът е в моето решение, а не в judge, все пак всичко това ми е съвсем ново и различно като материя, но поне искам да знам къде греша, за да се уча :confused:

Здравей,
Искаш ли да пусна моето решение с while? Първо създавам една променлива от тип String, в която пазя текущото име. След това ъпдейтвам инпута вътре в цикъла. Останалата логика е същата като твоята.

1 Like

Здравей!
Да, моля да го споделиш! :slight_smile:
Благодаря!

Това е моето решение. Ако имаш въпроси, пиши

1 Like

Много ти благодаря! :smiling_face:

1 Like

Както задаваш for (int i = 0; i < input.length(); i++) { , ще върти до размера на самата дума
Въртиш до 50 , защото толкова е максимума от думи по условие. Не ти трябва отделен while loop

1 Like

Благодаря много! :smiling_face:

Мина ли най-после ?

1 Like

С решението на @georgieva_iva мина, да :smiley: 100/100

1 Like