Задача "Is A List Sorted"

Здравейте, имам проблем със следната задача :
https://judge.telerikacademy.com/problem/00405islistsorted
Или накратко ето снимка с условието.


Проблема е, че не успявам да обработя входните данни с това число N , иначе решението вече съм го направил, но judge не ми приема резултата заради числото N;

Здравей,
пробвай изборът да го приемеш само с gets();
const tries = gets(); //ще приемеш 3
let list = gets().split(’,’).map(el => +el); //приемаш последващите данни

Здравей, а какво трябва да сложа като входни данни на едитора ми за локални тестове, за да се получи inputa от този на снимката?

const tries = gets();

for (let i = 0; i < tries; i++) {
let list = gets().split(’,’).map(el => +el);
}

Благодаря за отвогора ти, но всъщност имах предвид как да вкарам входните данни в едитора ми, за да правя тестовете както ги прави judge.
Тоест, test = [
3
1,2,3,4,5
1,2,8,9,9
1,2,2,3,2
]
Ако успях да се изразя правилно :smiley:

test = [
'3',
'1,2,3,4,5',
'1,2,8,9,9',
'1,2,2,3,2'
];
1 Like

Благодаря за отговорите и помощта, всичко сработи перфектно.

Здравейте отново имам проблем отново със задачата, само че в случаите когато сравнявам числа тестовете минават, но при стрингове не. Затова промених изцяло решението и стигнах до такова което е универсално и за стрингове и за числа, но проблема е, че judge не приема решението. Изписва следната грешка.

Ето и кода
https://pastebin.com/JkEWL5hv

Привет,
Махаме list[j].localeCompare(list[j + 1]) == 1
и си правим една стандартна проверка дали предният елелемент по-малък или равен
и рте ще изчезне, но ще остане още за ремонт. :wink:

Здравей!
И аз се блъсках много с тази задача. Смених няколко подхода.Ако все още не си решил задачата ти предлагам следната концепция, а ти реши дали можеш да я изпълниш и дали въобще си заслужава вниманието.
Първо приемаш входа. Имаш един вход, който е цифра или най-много число. Тоест по-добре да го държиш като ‘число’(не стринг).
После приемаш броя листи. Листа ще е стринг (‘9,5,4,3,4,6,7’ примерно). Направи листа масив. Масива го вкарай в масив - Масив с н броя елементи - масиви (тези масиви са всеки отделен лист).
Всеки елемент от масива го тествай с подходящ метод, който пък проверява елементите на всеки подмасив. Не трябва да забравяш, че ако правиш някакво сравнение било то с функция, цикъл и т.н. трябва да превърнеш елементите на подмасивите в ‘число’.
Те преди обработката ще са ‘стринг’. А може да се окаже, че ‘20’>‘22’ или нещо от този сорт.
Надявам се да съм помогнал! Задачата си я почти направил.

2 Likes

Привет,
Тази по спомен май съм я правил, но все ми се струва, че има и не много сложен начин или … Входа го приемаш , по твой избор , но не забравяй когато ползваш функции/методи върху какво ги прилагаш , респективно стринг или нъмбер или нълл …Стринговете се сравняват лексикографски .
Всички задачки си заслужават вниманието, поне заради труда на хората, които са ги добавили в системата на джъджа.

Моя начин на мислене и подход беше такъв. Вероятно има и по-добро решение. Не претендирам за това. Моето решение е в рамките на 20 -25 реда и включва един цикъл, една функция с цикъл и ‘иф’ и един метод, който вика фунцкията.

1 Like

Поздравления ,
Виждам , че е минала тестовете, благодаря за съвета и ще се опитам да реализирам и тази идея.

Благодаря и успех!