Is a List Sorted?

Здравейте.
Задача за Java.
Тази задачка ми връща грешка “invalid return” ! :confused: Проблема е, че в IntelliJ всичко си е ок! Получавам верния output!
Опитах да връщам boolean като output, после опитах със String. И в двата случая е “invalid return”! И затова споделям главоблъскането с вас :slight_smile:

Здравей,
не съм сигурна дали затова връщаш invalid return, но логиката ти май не е правилна.
Понеже вземаш редовете след N като String[] , а не int[] , сортирането е по-различно.
Пробвай с примерен вход:
1
10,2,3
което при теб изкарва true, a трябва да е false.
Пробвай да оправиш това и да видим дали пак ще имаш Invalid return.

p.s. Кръщавай си методите и променливите с camelCase (с начална малка буква), понеже така е прието.

Успех! :slight_smile:

Здравей Denski!
Благодаря, че си отделила време да прегледаш. До сега , ако имам грешен отговор винаги ми е изписвало “wrong answer”. Това е основното, което ме озадачава.
Не разбирам за кои редове след N казваш. След N не трябва да има никакви редове, защото броя редове е N.
За по - сигурно преструктурирах целия код и вече не дава true на
1
10,2,3

Ако имаш време погледни (продължава да е “invalid return”, a camelCase продължава да ми е CamelCase :slight_smile: )

Привет и от мен!

Проблемът с invalid return ти идва защото в метода .checkSort() декларираш нов скенер при всеки кол. Опитай да рефакторираш кода, като подадеш вече съществуващия ти скенер на метода. Така минава решението, но не покриваш всички тестове. Ще трябва да си поблъскаш главата още…

hr_minkov, оправи ми деня :)!
Наистина проблема беше от декларирането на нов скенер!
Благодаря!

1 Like