Calculate Discount problem

Здравейте, бихте ли ми съдействали със задачата Calculate Discount. Решавам я, но когато я пусна после ми дава резултат веднага след въвеждане на следващия вход, а не след като въведа всички. Когато въведа 2,50,40 вместо да изчака и 40 ми излиза 17.50 след 50 и 14.00 след 40. Как може да изчака въвеждането на всички числа и тогава да принтира?
Пускам кода ми: import java.util.Scanner;public class Main { public static void main(St - Pastebin.com
Мерси предварително

Здравей, може да използваш матрица, в която да вкарваш резултатите. След като свършиш с въвеждането на числа изкарваш елементите на матрицата на отделни редове.

Здравей, доколкото виждам принтираш в луупа, което означава, че при всяко завъртане на цикъла ще се извиква System.out.println. Ако искаш да принтираш само един път трябва да го изнесеш след луупа. Можеш ли да пуснеш цялото условие?

Здравей, това е условието. Пробвах да принтирам след луупа, но тогава ми се принтира отстъпката само за втората сума …

Calculate Discount

You need to calculate the discounted price for each item in your shopping cart. The discount is 65%, a real deal for you.

Input

  • On the first line, you will receive N - the number of the items in your shopping cart
  • On the next N lines you will each item’s price

Output

  • On each line in the output print the discounted price of the item with two digits after the decimal point (Math rules for rounding apply)

Input

2
50
40

Output

17.50
14.00

Здравей отново :slight_smile: Като вариант се сещам за два цикъла - в първия събираш входните данни, във втория въртиш първия array и принтираш резултата. Не знам дали сте взимали Arrays. Иначе в твоя вариант трябва да натиснеш Enter и всичко си е ок.
За всеки случай пускам двата варианта, в един пейстбин са:

Решението с масив с малка корекция дава 100 точки.

        int lines = scanner.nextInt();
        double discount = 0.35;
        double[] arr = new double[lines];
 
        for (int i = 0; i < lines; i++) {
            double next = scanner.nextDouble();
            arr[i] = next;
        }

Използвайки краткия запис scanner.nextInt(); вместо int lines = Integer.parseInt(scanner.nextLine()); , иначе дава 40 точки и Invalid Return.

Успях да го реша и даде 100 точки благодарение на вас. Ще разуча по-обстойно arrays сега. Добавих си само един result накрая : import java.util.Scanner;public class Main { public static void main( - Pastebin.com
Благодаря ви много :slight_smile:

1 Like