Някои тестове не ми минават на Biggest of Five

Ето кодът - https://pastebin.com/z0ZAHjeu

Не съм сигурен къде греша. Ако някой има добра идея, ще съм благодарен.

Здравей!

Имаш няколко различни if statements, които работят независимо един от друг и така не могат да направят нужните сравнения, за да намерят най-голямото число.

Съветвам те да използваш един if с последващи else if условия, за да се проверят по този начин всички възможни комбинации.

Например:

if ((ad >= bd) && (ad >= cd) && (ad >= dd) && (ad >= ed)) {
System.out.println(a);
}
else if (…) { …
}

Успех!

Поздрави,
Петър

Аз имам генерален въпрос:

Добра практика ли е използването на стрингове, които след това да се парсват, а не директно деклариране на интеджери?

На последния workshop ни посъветваха да преценяме доколко са нужни реални математически изчисления в задачите, и където е възможно да използваме Strings.

Предимствата на това са свързани с по-голяма флексибилност в работата със стринговете след това, както и с тяхното принтиране: например с методите String join(), String split() и String replace().

Някой да ме поправи, ако съм разбрал погрешно :slight_smile:

Поздрави,
Петър

Разбрах. Яко.

Ще го пробвам. Благодаря!

Здравей,

Не разбирам от java, но ето ти решение на C#, надявам се да ти свърши работа: https://pastebin.com/QGVXnRKY
Идеята ми, че можеш да запишеш input-a в Array и просто да го сортираш.

Поздрави,
Кристиян

2 Likes

Уж задачата трябва да я решим без масиви, защото е в друг workshop. :slight_smile:

Съжалявам не знаех.

Ако имате нужда от помощ, кажете просто до къде сте стигнали, да не ви бъркаме. :smile: , не че аз съм много по-напред от вас.

2 Likes

Имам чувството, че ще е много по-добре ако имате една променлива, която да се казва MAX и в момента, на въвеждане на самите числа да ги сравнявате, и което е по-голямо да го записвате в тази променлива.

1 Like

Благодаря за отговора. Интересно, е че посочваш този подход. Първо него опитах, но пак не стана. Все пак я реших.

Аз пък имам решение по различен начин - на задачата където искаха > от 3 направих метод, който връща крайния резултат. Използвах същия тук, като едното от числата е същия метод, който сравни три от 5. Или ето нещо такова:

3 bigg(a,b,c);
5 bigg(bigg(a,b,c),d,e);

To get biggest of five use if else in java loop structure.