ArrayList Java Help

Здравейте,колеги!Имам нужда от помощ с Arraylists понеже не знам как да ги запълвам когато имам Scanner и inputa идва от конзолата.Става дума за лист от числа: примерно 1,2,3,4,5.Мойта логика в случая е ArrayList arrayList = new ArrayList<>(scanner.nextLine()) и съответно ми дава грешки.Благодаря предварително

Здравей,

за да добавяш елементи в ArrayList използвай неговия метода add(). На add() можеш да подадеш scanner.nextLine(), arrayList.add(scanner.nextLine());.

Благодаря ти а какво ще кажеш за този кодз: List numbers = Arrays.stream(scanner.nextLine().split(",")).map(Integer::parseInt).collect(Collectors.toList());
В случая той не взима ли inputa ot скенера ,след това го сплитва и го парсва към инт и накрая го прави на лист.Въпроса ми е това не е ли по-лесно и по-бързо а не да се занимавам с цикли за да добавям

Точно това прави.

По-лесно е и е по-бързо.

Имай предвид, че ако го използваш за някоя задача и в системата за проверка на решения получиш съобщение TLE - Time Limit Elapsed, то най-вероятно е причинено от този начин на чете на входните данни.

Благодаря ти!