Array Sort

Здравейте, на задачата Array Sort не мога да намеря грешка. Включил съм и отрицателни числа в кода, но отново на 11 и 12 ред ми дава грешка:

Ето това е кодът, който използвам за C#:
https://hastebin.com/orizuwuvuk.cs

Колега, тази задача според мен не ти трябва стринг билдер .
направи си тези 3 листа: (дори може и с 2 ) :

        List<int> nums = new List<int>(Array.ConvertAll(Console.ReadLine().Split(','), int.Parse));
        List<int> zeros = new List<int>();
        List<int> result = new List<int>();
      после проверяваш всяко число в нъмс дали е 0 , ако е Зерос.Адд() ... останалите числа в нъмс ги добави в резулт и накрая просто изпринтирай в желания формат .

Поздрави, Тодор :slight_smile:

ако го правиш с 2 листа трябва да ползяваш Ремове от Нъмс … и макло да си поиграеш с индексите

Колега на две места може да гръмне кода.

Вариант 1: при input само от положителни или отрицателни числа на 61 ред имаш zero.Lenght– (тук ще гръмнеш заради Lenght cannnot be less than zero);

Вариант2: при input само от отрицателни (-2,-3,-4) при принтиране ти излиза една паразитна ( ‘,’) на края (-2,-3,-4**,**).

Дано не съм те объркал.

1 Like

Здрасти,

Мерси за уточненията, но и след като въведох поправки, отново ми дава същите 2 грешки на последните 2 проверки, това ми е кодът: https://hastebin.com/ijimagozef.cs

Zero.Length-- го въвеждам за да ми махне запетаята накрая.

Привет колега,

проблема идва от това, че ако имаш -3,-5,-7 ти ще добавиш в negative -3,-5,-7 в същата последнователност а не във възходяща,а търсеният резулат е -7,-5,-3..

Със StringBuilder няма как да си ги сортнеш positive and negative във възходящ ред.

Заместо StringBuilder ползвай 3 List-а от интове, пак със същите променливи (negative/zero/positive). след като приключиш с Add-ването в листа, след цикъла даваш на всеки List.Sort() - така ще се сортират във възходящ ред.

Не забравяй да добавиш “using System.Collections.Generic;”, като използваш List-ове.

Приложено ти изпращам кода за задачата.

Късмет

Извинявай колега, не бях погледнал условието!
игнорирай по-горния коментар, понеже не мога да го изтрия.