Alpha Python програма

Здравейте,
относно Alpha Python програмата Python Fundamentals имам няколко въпроса.
1-За самият изпит Early Bird на 15-ти Март, от материалите Dashboard → My Courses → Python Fundamentals ли се подготвяме?
2-Чух от видеото за Alpha Academy , Cognitive test , има ли примерен за Python?И къде се намира?
Искам да структурирам нещата, за да може по -лесно да се подготвя, по етапно.
Може и да я има тази тема, но аз не успях да открия от многото информация.

Благодаря
#python

Здравей, Петя,

Да, материалите за самоподготовка са тези.
Линк за тест за когнитивна оценка ще получиш по имейл в седмиците, непосредствено преди датата за приемен изпит (15 март).

Поздрави,
Цветелина

Здравей Цветелина,
Много, многа, благодаря !

:slight_smile: :slightly_smiling_face: :slightly_smiling_face:

1 Like

Здравейте , има затруднения с задача Calculate Change от Conditional Statements Practical Tasks. И по точно с изписването на текста , след получаването на броя монети от даден номинал.
Принт за това съм написала, след всяка проверка, но не е така, в конзолата се появават и ненужни редове . Когато е на последният ред пък , не знам как да изпиша допълнителня текст. Ще съм много благодарна , за вашето съдействие.
Това е до момента положението: wink:

Здравей,
може да видиш моето решение :slight_smile:

Здравейте Цветелина,
Все още не съм получила линк за теста за когнитивна оценка. Дали има някакъв проблем или просто не е изпратен още?

Поздрави,
Гергана

Здравейте пак,

имам въпрос Conditional Statements Practical Tasks , 9. Digit as Word, подредбата на типа данни ми бяга.
Пробвах как ли не :roll_eyes: , но вече и срещу числото от input на варинтите digit , в конзолата , output е “not a digit”.

&

Благодаря , предварително, че има кой да питам.

Здравей, petia_slavcheva

Разгледай моето решение:

Поздрави!

О, благодаря, проработи .
:slight_smile:

Здравей, Гергана,

Извинявам се за забавянето в отговора. Именно в четвъртък всеки със завършена кандидатура за Alpha Python би следвало да е получил покана за стартиране на теста за когнитивна оценка.
Потвърждавам, че имаме резултата ти.

Поздрави,
Цветелина

Благодаря
Успешна седмица :slight_smile:

1 Like

Привет, дали може да качите условията на задачите от изпита днес, Alpha 40 Entrance Exam 1 и по-специално на 3-тата задача?

Привет, нямаме практика да споделяме условия от изпитни задачи.

Поздрави,
Едо

Не ми стигна времето да кача работещо решение. Има ли как да ви пратя решението на лично, просто искам да знам дали в крайна сметка съм успял да я реша (макар и извън времевата рамка)?

Да, може да ми цъкнеш на аватара и след това на Message.