Alpha acceptance

Здравейте не видях подобен въпрос, а съм сигурен, че има още хора които се чудят.
Наскоро кандидатствах за Telerik Academy Alpha JS. Изкарах 100% от точките на entrance exam, всички workshops и когнитивния изпит долу - горе половината. За да преценим шансовете си:

  1. Колко човека долу - горе се кандидатстват за дадена програма?
  2. Колко хора приемат от тях? (прочетох някъде 200, след това 40)
  3. След това предполагам, че ги сортират по скорост и обем на програмата (по това не съм много напред). Това до колко има значение?

Мисля че стават около 340 от 350 т. Някой от предишни кампании ако помни с колко е минал или не.

Здравей,

Резултати от входния изпит - Виж този пост. Аз споделям наблюденията на колегата.
Относно колко големи са групите - във FAQ е споменато, че групите са малки, до 40-45 души.

Успех!

А кога да очакваме класирането? Един приятел е получил мейл, с който го канят да отиде на изпит на втората дата. Аз нямам никаква информация какво става и дали имам шанс да вляза. Да се подготвям ли за втората дата след като се явих на 31-ви?

Здравей Божка,

Пиша ти от личен опит, моля имай предвид, че не съм част от екипа на Телерик.

На мен не ми се е случвало да ме канят на втори изпит. Имах само 1 изпит и бях приет, отговор се получава около 2 седмици след изпита. Не се притеснявай, имай търпение и аз в момента с нетърпение чакам, но май е по-добре, просто да чакаме. Ако не получиш отговор до началото на курса, ами мисля, че е ясно… Сега се отпусни всичко е точно! Пий една бира и си почивай.

Поздрави,
Кристиян.

1 Like

Тоест това, че си решил и трите задачи не ти гарантира нищо. Не знам какво да напиша на това CV ако не си работил с езика

Здравей Данаил,

В CV-то пишеш за себе си, реално това е твоят живот. Там трябва да представиш себе си. Какво си учил, къде учиш, ако работиш, какво работиш, какво можеш и какво не.

Поздрави,
Кристиян

Здравейте.
Получаваме ли мейл в случай, че НЕ сме приети в курса, за който сме се явили на изпит?

Здравен Галенна,

Мисля, че няма да получиш имейл, поне някъде във форума бях чел нещо от този сорт.

Успех ти желая!

Поздрави,
Кристиян.

Бихте ли ми казали, къде се попълва/решава въпросния “когнитивен изпит”, или това е цялата тази информация, която се попълва при регистрация? Благодаря предварително!

Здравей Серпентини,

За този изпит ще получиш емил преди приемният изпит.

Поздрави,
Кристиян.

1 Like