01. Sort Numbers task C#

Здравейте,
Може ли малко помощ за първата задача от масиви?
Ето решението ми: using System;using System.Linq;using System.Collections.Generic;namespac - Pastebin.com =>Но системата не го приема, като изписва следния error: /tmp/tmpmaMfmY/00401sortednumbers.cs(14,18): error CS1502: The best overloaded method match for string.Split(params char[])' has some invalid arguments /usr/lib/mono/4.5/mscorlib.dll (Location of the symbol related to previous error) /tmp/tmpmaMfmY/00401sortednumbers.cs(14,48): error CS1503: Argument #2’ cannot convert System.StringSplitOptions' expression to type char’
Не съм много сигурна как да го тълкува, разбирам, че проблемът е някъде в Split, но не си обеснявам какъв точно.

Благодаря,

Здравей!

Опитай да замениш типа на делителя с char - вместо с кавички, го декларирай с апострофи:
.Split(’, ', StringSplitOptions.RemoveEmptyEntries)

Поздрави,
Иван

Опитах и отново не се получава… Явно ще трябва да опитам друг тип решение, но все пак ми е чудно защо не го приема. А всъщност не трябва ли да остане с кавички, защото входа е:
2, 3, 1, 5, 6, т.е. има запетайка и разстояние преди следващото число?

Здравей пак!

Нали става въпрос за задачата Sort Numbers?

Опитай да пуснеш този код - Sort Numbers - Pastebin.com - при мен дава 100%.

Поздрави,
Иван

Получи се, много благодаря! Но си е същото, само имената са променени, явно нещо има в кода… Благодаря пак!

Поздрави,

1 Like

Привет,

Проблемът е, че list.Split ти връща колекция от стрингове, а не от char. Ако искаш да обърнеш стринг в масив от char може да ползваш string.toCharArray().

Привет и от мен,

По мое мнение проблемът е в типа на делителя, както бях написал още в началото. Доколкото ми е известно, judje системата е базирана на някаква версия на Mono, при която .Split() методът няма overload с делител от тип string. Точно заради това във Visual Studio първоначалното решение на колежката работи правилно и дава верен резултат, но judje системата връща грешка.

Иначе типът на колекцията няма отражение за конкретното решение, тъй като така или иначе крайният резултат се връща като string.

Поздрави,
Иван

1 Like

Благодаря за разясненията, не съм толкова добре и наясно с материята, но ще прочета повече по въпроса :slight_smile:

Поздрави,

1 Like